9. ULUSLARARASI DADAŞ FİLM FESTİVALİ’NDE GÜLME ZAMANI!   2014-03-20

9. Uluslararası Dadaş Film Festivali, 02-07 Mayıs 2014 tarihleri arasında Erzurum’da sinema severlerle buluşacak. Festivalin bu yılki teması “KOMEDİ” olarak belirlendi.

“Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü” sponsorluğunda “Anadolu Kültür ve Sinema Derneği” ve “Dadaş Film” işbirliğiyle gerçekleşecek olan festival Erzurum Valiliği, Belediyeler ve Atatürk Üniversitesi tarafından da destekleniyor. Festival her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli sanatçı ve filmlerine, yabancı konuklara, yazarlara, basın mensuplarına ve akademisyenlere ev sahipliği yapacak.

Festival kapsamında Türk sinemasının yarışma filmlerinin yanı sıra Avrupa sinemasının kısa ve uzun metrajlı filmleri ile belgeseller izleyiciyle buluşacak. Ayrıca çocuk filmlerinin de gösterileceği festivalde Panel, Atölye Çalışmaları, Afiş Sergisi gibi farklı etkinlikler de düzenlenecek ve sinema okulunda beş değerli sanatçımız yer alacak.

Türk sinemasının unutulmaz komedi ustalarına, sanatçılarına onur ödülleri takdim edilecek.

Bu yıl Jüri Başkanlığı’nı ünlü sanatçı Gani Müjde’nin üstlendiği festivalin jüri üyeleri Ömür Gedik(Gazeteci/Yazar), Aslı Selçuk (Gazeteci/Yazar),  Prof.Dr. Ahmet Sarı (AÜ Edebiyat Fakültesi Dekanı) ve Murat Han (Sinema/Dizi Oyuncusu) olarak belirlendi.

Dokuz yıldır gerçekleştirilen festival, Erzurum gençliğine ve halkına kültür-sanat hizmeti sunarken, sinema sektörümüze de ivme kazandırıyor.

Heyecanla beklenen 9.Uluslararası Dadaş Film Festivali’nde izleyicileri, eğlenceli ve yoğun bir hafta bekliyor.Paylaş