AG SAILING TEAM DOXOFT’UN DESTEĞİYLE KATILDIĞI YARIŞMALARDA BAŞARI GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR…   2015-06-24

Sezonun en önemli yarışlarından biri olan Marmara Adası Yarışı’nda Doxoft’un desteğiyle yarışan AG Sailing Team grubunun birincisi olmayı başardı…

İYK, MDK ve MYK ortak organizasyonu olarak düzenlenen Marmara Adası Yarışı bu yıl da yarışmacı ekiplere havasızlık ve daha pek çok sıkıntıyı bir arada yaşatarak zorlu bir parkur olma özelliğini korudu. Ekipleri ızdırap dolu bir parkurda sabır ve azimlerini sınamaya zorlayan yarıştan kopmaların yaşanması da Marmara Adası Yarışı’nın yaz trofesinin en dinamik yarışlarından biri olduğunu gösterdi. 23 teknenin yarıştığı bu zorlu parkurda iyi bir performans sergileyen AG Sailing Team ise yarıştığı gruptan birinci çıkmayı başardı.

Yelken severler için de heyecanlı bir yarış izleme fırsatı sunulduğunu dile getiren Doxoft Genel Müdürü Alpay Göğüş sözlerine şöyle devam etti; “AG Sailing Team’in yer aldığı yarışlarda önemli başarılar elde etmesinden ve bu ekibin bir parçası olmaktan çok mutluyum. Zorlu bir parkur olarak bilinen Asmalıada parkurunu grubun birincisi olarak bitirebilmek bize sabrımızın başırı elde etmemizdeki en önemli unsurlardan biri olduğunu gösterdi. İlerleyen zamanlarda katılacağımız yarışlarda da aynı şekilde sabırla yarışarak önemli başarılar elde etmeyi takım olarak arzu ediyoruz.”

AG Sailing Team Tekne Sorumlusu Yusuf Erce Demirtaş da ızdırap parkuru olarak bilinen Asmalıada parkurunda yine yarıştan kopan ekiplerin olduğunu belirterek yarışla ilgili şunları söyledi; “Sabır ve azmin yanında yüksek kondisyon gerektiren bu parkurda ekip olarak zorlansak da iyi bir performans gösterdik ve birincilik aldık. Ekip arkadaşlarımı tebrik eder, yarışlara katılımımızda sağladığı desteklerinden ötürü aynı zamanda ekip arkadaşımız da olan Doxoft Genel Müdürü Alpay Göğüş’e de teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Dokümanı İndir


Paylaş