ALTYAPISINI GLASSHOUSE TÜRKİYE DANIŞMANLIĞINDA TEKİLLEŞTİRME TEKNOLOJİSİYLE GÜNCELLEYEN KVK’NIN YEDEKLEME OPERASYONLARI ARTIK DAHA HIZLI VE GÜVENLİ...   2012-10-16

Mobil iletişim ürünleri satış ve satış sonrası hizmet sektörünün lider firması KVK Teknoloji, yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye danışmanlığında yeniledi ve en yeni teknoloji olan Tekilleştirme Teknolojisi’ne geçiş yaptı. Tamamlanan projeyle KVK yedeklemelerini çok hızlı ve güvenli bir şekilde yapıyor… 

Turkcell'in SIM kart distribütörlüğünü de yapan, satış noktalarının sayısı Türkiye'de 3.500'lere ulaşan en yaygın cep telefonu satış ağına sahip KVK, satış sonrası hizmet desteğiyle de her zaman müşterilerinin yanında bulunuyor.

Her geçen gün gelişen bir BT altyapısına sahip olan KVK,  giderek artan iş hacmine de bağlı olarak varolan sistemini güvenilir ve yüksek performansla çalışan bir yedekleme altyapısına dönüştürmek üzere GlassHouse Türkiye  ile bir  yedekleme projesi hayata geçirdi.

KVK Bilgi İşlem Ekip Lideri Kaan Oktay, bu projeyle varolan yedekleme sistemlerini ihtiyaçlara uygun şekilde geliştirdiklerini vurguladı:

“Basit yöntemlerle çözmeye çalıştığımız yedekleme işlemleri, sunucu sayılarımızın ve verilerimizin artmasıyla beraber yeterli gelmemeye başladı.

Verilerimizin en güvenilir şekilde korunması ve kesintisiz iş sürekliliği için yeni bir yedekleme altyapısı oluşturmaya karar verdik. Önceden de birlikte çalıştığımız GlassHouse Türkiye’nin yedekleme ve tekilleştirme alanında deneyimli ekibi yine bu projedeki tercihimiz oldu.”

Kaan Oktay, bu projenin tamamlanmasıyla birlikte yedeklemede en yeni teknoloji olan Tekilleştirme Teknolojisi’ni sitemlerinde kullanmaya başladıklarını belirtti ve sağladıkları önemli avantajları da şu şekilde özetledi:

“Yeni oluşturduğumuz altyapıyla daha önce 1 güne yayılan yedekleme işlemlerini artık çok daha hızlı ve kısa bir sürede yapabiliyoruz. Disk teknolojisi kullanımıyla daha güvenli bir yedekleme sağlarken; veri  kaybetme ve yedekten geri dönememe riskleri de önemli oranlarda azaldı. GlassHouse Türkiye ekibinin hızlı ve profesyonel desteğiyle de yedeklemede sorunsuz bir ortam ve kesintisiz iş sürekliliği sağladık.”Paylaş