CDT BİLGİ TEKNOLOJİLERİ’NDEN ÇAN MESLEK YÜKSEKOKULU ELEKTRONİK VE OTOMASYON BÖLÜMÜ’NE DESTEK…   2015-03-20

Elektronik tasarım otomasyonu alanında firmalara tasarım, kablolama, PCB üretimi, güvenilirlik mühendisliği gibi geniş bir yelpazede toplam çözüm ve danışmanlık hizmetleri sunan CDT Bilgi Teknolojileri eğitim alanlarına gösterdiği ilgiyle adından söz ettiriyor.

CDT Bilgi Teknolojileri, ÇAN MYO Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencilerine Bilgisayar Destekli Devre Tasarımı dersinde gösterilmesi amacıyla dünya çapında yaygın olarak kullanılan PADS Programı için lisans ve eğitim desteği sağladı. Menthor Graphics’in dünya lideri desktop PCB tasarım programı olan PADS farklı ürünleriyle son derece verimli, ölçeklenebilir ve kolay kullanımlı bir ortamda baskılı devre kartı (PCB) geliştirmeye olanak sağlıyor.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi bünyesinde eğitim vermek üzere 1994-1995 eğitim ve öğretim yılında kurulan Çan MYO Öğretim Görevlisi Bilal Karaaslan; CDT Bilgi Teknolojileri ile gerçekleştirdikleri bu çalışmanın önemine ve öğrencilere yararlarına değinerek okullarında sağladıkları imkanlarla, sürekli değişen ve yenilenen küresel koşullara ve teknolojiye uyum sağlayabilecek, çağın gereksinimlerini algılayan, yenilikçi ve vizyon sahibi öğrenciler yetiştirmenin en önemli hedefleri olduğunu belirtti.

Menthor Graphics Türkiye temsilcisi CDT Genel Müdürü Alpay Göğüş de; üniversitenin yenilikçi anlayışını önemseyerek kendilerine PADS programı kullanım olanağı sağlamış olmaktan duydukları memnuniyeti belirterek sözlerine aşağıdaki gibi devam etti;

“Çalışma alanımızla ilgili daha verimli ve bilinçli öğrenciler yetişmesine öncülük sağlayabiliyor olmak bizim için fazlasıyla önemli. Öğrencilerin çalışma hayatlarına başladıklarında karşılaşacakları farklı teknolojik gelişmeleri okul döneminde tecrübe edebilmeleri onlar için ne kadar önemliyse şirketler için de bilinçli çalışanlar kazanmak adına o kadar önemli. İmkânlarımız çerçevesinde her zaman eğitim kurumlarımıza bu anlamda destek sağlayarak, gelişen teknolojileri yakından takip eden ve uyum sağlayan öğrenciler yetişmesi konusunda desteklerimizi sürdüreceğiz.”

Dokümanı İndir


Paylaş