CDT’DEN TASARIMDA MÜKEMMELLİK EĞİTİMLERİ   2018-10-09

Elektronik sistem tasarım ve üretimi gerçekleştiren kurumlarla AR-GE merkezlerine tasarım otomasyonu çözümleri sunan CDT Bilgi Teknolojileri, düzenlediği tam kapsamlı eğitimlerle de sektörel fayda sağlıyor.

PCB kartı veya entegre devre seviyesinde takip edilen elektronik tasarım ve üretim süreçleri, son ürünün kalitesi ve yasam döngüsü boyunca karşılaşacağı bakım/garanti maliyetleri bakımından büyük önem taşıyor. PCB kartının üretimi, seçilen komponentlerin teknik yeterliliği, kart üzerinde dizgi yapılırken kullanılan malzeme, ürünün taşınması ve saklanması gibi birçok etken, ürün yaşam döngüsünün optimize edilebilmesi için dikkate alınması gereken unsurlar. Günümüzde elektronik bir ürünün, tasarım ve üretim süreçlerine başlamadan önce, tüm detaylarıyla analiz edilerek ileri aşamalarda ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğini öngörebilen güvenilirlik konulu yazılım uygulamaları bulunmakta.

“Daha fazla kabiliyeti, yüksek kalitede daha kısa sürede ve düşük maliyetle ürün haline getirme zorunluluğu, güvenilirlik konusunun daha da dikkate alınması gerekliliğini bizlere hatırlatıyor.” diyen CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, sundukları tasarımda mükemmellik eğitimleriyle elektronik sektöründe farkındalığı artırmayı amaçladıklarını belirtti. Göğüş, düzenledikleri etkinlikle ilgili şunları söyleyerek sözlerini tamamladı:

“İki gün süren tasarımda mükemmellik eğitimlerimiz kapsamında, katılımcılarımız hazırlanacak ürünün daha konsept sürecinden üretilip sahaya sunulmasına kadar geçen süreçte dikkate alınması gereken tüm aşamaları detay ve örnekleriyle görebilme şansı buluyorlar. Temsilcisi olduğumuz, elektronik tasarım güvenilirliği dendiğinde akla ilk gelen dünya çapında tanınmış DfR Solutions’ın çözümü olan Sherlock yazılımının mükemmellik sürecinde sağladığı faydalar ve ne tür analizleri yapabildiği de birebir gösteriliyor. Özellikle savunma sektöründen çok fazla ilgi gören bu etkinlik uzun zamandır beklenen bir eğitim konusuydu. Firmalara özel ve genel katılımlı olarak düzenli bir şekilde bu içeriği müşterilerimize sunacağız.”

CDT, sektörün gelişimine fayda sağlamak amacıyla yıl boyunca sunduğu Design Entry and Verification (Tasarıma Giriş ve Doğrulama), PADS Product Family (PADS Ürün Ailesi), Cabling Products (Kablolama Ürünleri), Tanner Products (Tanner Ürünleri), Hyperlynx Product Family (Hyperlynx Ürün Ailesi), PCB Analysis Product and Suites (PCB ve Analiz Ürünleri) başlıklı eğitimlerle müşterilerine de daha verimli bir hizmet sunuyor. Söz konusu eğitim çalışmaları alanında derin tecrübelere sahip sektör uzmanları tarafından veriliyor.Paylaş