EMC DPUG - VERİ KORUMA KULLANICI GRUBU ETKİNLİKLERİNİN TÜRKİYE AYAĞI GLASSHOUSE TÜRKİYE’NİN DESTEĞİYLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ…   2014-07-05

Veri Koruma alanının dünya lideri EMC’nin 68 farklı şehirde gerçekleştirdiği uluslarası “DPUG Data Protection User Group – Veri Koruma Kullanıcı Grubu” etkinlikleri serisinin Türkiye ayağı GlassHouse Türkiye’nin desteğiyle Kartepe Resort’ta yapıldı.

Mevcut kullanıcılara yönelik hazırlanmış zengin içeriğin yurtdışından ve Türkiye’den konusunda uzman konuşmacılar tarafından sunulduğu programda, EMC’nin veri yedekleme, arşivleme, profesyonel raporlama ve veri depolama replikasyonu gibi ihtiyaçlara dönük kritik çözümlerindeki son gelişmeler paylaşıldı. Günün önemli sürprizi ise gizlilik anlaşması imzalandıktan sonra yapılan yol haritası sunumlarıydı. Ar-Ge çalışmalarının paylaşıldığı bu sunumlar, kullandıkları çözümlerin sürekli iyileştirilmesine şahit olan katılımcıların heyecanla izlediği ve karşılıklı iletişimin en yoğun olduğu oturumlardı.

Kartepe’nin zirvesinin, bulutların üzerinden izlettiği görkemli manzarasıyla ev sahipliği yaptığı etkinlikte hep birlikte yenilen yemeğin ardından gruplara ayrılan katılımcılar, doğanın sessizliğini motor gürültüleriyle bozan ATV araçlarına doğru yöneldiler. Kısa eğitim sonrasında heyecanlı parkurun tadını çıkaran misafirler, eğitim ve eğlencenin bir arada olduğu programın tatlı yorgunluğuyla dönüş yoluna koyuldular.

DPUG Türkiye ayağıyla ilgili görüşlerini aldığımız GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar, EMC ile birlikte gerçekleştirdikleri etkinliklerin ilk elden bilgi paylaşımını sağlayarak müşteri memnuniyeti ve güveninin artmasına katkıda bulunmasından memnuniyetini dile getirdi.Paylaş