Loading
HOME
GLASSHOUSE TÜRKİYE AİLESİNİN EN YENİ ÜYESİ ‘TÜRKER DÜNDAR’ ULUSLARARASI BT TECRÜBESİYLE DEĞER KATACAK....   2014-02-18

GlassHouse Türkiye’de İş Geliştirme ve Teknik Çözümler Direktörü olarak göreve başlayan Türker Dündar, 25 yıllık deneyimiyle Veri Merkezi Çözümleri odaklı projelere liderlik edecek.

GlassHouse Türkiye’de İş Geliştirme ve Teknik Çözümler Direktörü olarak göreve başlayan Türker Dündar, çalışma hayatına 1985 yılında Koç-Unisys’de başladı. 1989 yılında Avustralya’ya göç eden Dündar, Queensland eyalatinde yönetim merkezleri bulunan Unisys, Citec (QLD Centre for Information Technology & Communication), Mincom, QLD State Goverment Natural Resources Ministry ISSC gibi büyük kuruluşların BT merkezlerinde uzman mühendislik ve teknik danışmanlık yaptı. Üç ay önce yurda dönüş yapan Dündar, son olarak EMC’nin önde gelen iş ortaklarından Dimension Data’da 7 yıl süresince Veri Merkezi Çözümleri departmanında Sistem Mühendisliği, Teknik Danışmanlık, Çözüm Mimarlığı ve Proje Yöneticiliği gibi görevlerde bulundu.

Veri Merkezi Çözümleri (Veri Depolama, Felaket Yönetimi, Sanallaştırma, SAN FC) alanlarında uluslararası deneyime sahip olan Dündar, Avustralya’nın önde gelen kamu ve uluslararası özel sektör kurumları için hazırlanan birçok Veri Merkezi Çözümleri projesine liderlik etti. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunu olan Dündar EMCIE, VCP5, NCIE-SAN, NCDA, Symantec NBU sertifikalarına da sahiptir.