Loading
HOME
GLASSHOUSE TÜRKİYE BAŞARILI PROFESYONELLERLE TEKNİK EKİBİNİ GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR…   2013-07-02

Tekilleştirme ve yedekleme alanının pazar lideri GlassHouse Türkiye; giderek artan müşteri sayısı ve genişleyen hizmet alanına paralel olarak stratejik insan kaynağını güçlendirmeye devam ediyor. GlassHouse Türkiye teknik ekibine sektörün uzman isimlerinden Ömer Kasap ve Erkan Oktay katıldı.

Ömer Kasap, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Matematik Mühendisliği Bölümü’den 2003 yılında mezun oldu. Windows, Sun Solaris ve IBM Lotus gibi farklı sistemler konusunda çok sayıda teknik eğitimi tamamlayan Kasap, bu alanlarla ilgili çeşitli sertifikalara da sahip.

İş hayatına 1999 yılında Gantek Teknoloji’de Teknik Destek Uzmanı olarak başlayan Ömer Kasap daha sonra Onnet’te Bilgi İşlem Sorumlusu olarak çalıştı. 2005 – 2010 arasında ETS Ersoy Turistik Servisler’de Sistem Yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra Infonet Bilgi Teknolojileri’nde Güvenlik Mühendisi olarak çalıştı.  Mezunu olduğu İTÜ bünyesindeki UHEM Projesi’nde Sistem Yöneticisiolarak üç yıl çalışan Ömer Kasap, GlassHouse Türkiye’nin İstanbul’daki merkezinde Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapacak.

İstanbul Üniversitesi Orman Mühendisliği Bölümü öğrencisi olan Erkan Oktay ise GlassHouse Türkiye ekibine katılmadan önce,  İnşel Yapı ve Teknik Donatım Sistemleri’nde Teknik Destek Şefiolarak görev yapıyordu.  Bilişim Eğitim Merkezi’nde de Microsoft Eğitmeni tecrübesi de olan Erkan Oktay’ın Microsoft ve  Linux başta olmak üzere birçok alanda katıldığı eğitimler sonucu aldığı MCP, MCITP: Sunucu Yönetimi, MCITP: Kurumsal Yönetim sertifikaları bulunuyor. Erkan Oktay, GlassHouse Türkiye’nin İstanbul’daki merkezinde Teknik Destek Uzmanı olarak görev yapacak.

GlassHouse Türkiye Genel Müdürü Emre Pekar, ekiplerinde yaşanan genişlemelerle ilgili şunları söyledi:

“Her geçen gün artan müşteri ve proje sayımıza paralel olarak ekibimizdeki büyümeyi sürdürmekteyiz. Projelerin uygulanması sürecinde kritik görevleri üstlenen başarılı teknik ekibimizle birlikte oluşturduğumuz müşteri memnuniyetini sürekli kılmak, değişmeyen hedefimiz olarak hep ilk sırada yer almakta. Aramıza yeni katılan deneyimli arkadaşlarımızla birlikte kendi alanımızdaki liderliğimizi pekiştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz.”