Loading
HOME
GLASSHOUSE TÜRKİYE İLE ‘TEKİLLEŞTİRME TEKNOLOJİSİNE’ GEÇİŞ YAPAN MİGROS, 200 KADAR SANAL SUNUCUNUN YEDEĞİNİ EN HIZLI ŞEKİLDE DİSKLERE ALIYOR   2011-12-20

Türkiye'de modern perakende sektörünün öncülerinden olan Migros, işlerinin en önemli parçası olan veri ve bilgilerinin saklanması ile korunmasında  birlikte çalıştığı GlassHouse  Türkiye’yle yedekleme sistemini Tekilleştime Teknolojisi’ne taşıdı…

56 yıldır perakende sektörünün öncü markası olarak teknolojik gelişmelerin avantajlarını da müşterilerine yansıtan Migros; BT’ye yaptığı yatırımlarla da sektördeki farklılığını sürdürüyor.

Son yıllarda çok sayıda yeni şubenin de açılmasıyla birlikte büyük bir büyüme ve değişim içerisine giren Migros’un veri merkezinin yedekleme ihtiyaçları da bu büyümeye paralel olarak arttı.  Daha önceki yıllarda yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye ile oluşturan Migros; sürekli değişen yedekleme ihtiyaçlarını gidermek için bu kez de yine GlassHouse ile Tekilleştirme Projesi’ni hayata geçirdi.

Migros Sistem Yönetimi  Müdürü Murat Çelebi,  BT ekibi ile BT sisteminin sürekliliğinde çok önemli bir yere sahip olan yedekleme altyapısının günümüzün en yeni ve güvenilir teknolojisi olan Tekilleştime’ye geçirilmesi ve bu projenin kendilerine sağladığı avantajlarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Yedekleme sistemimizle ilgili olarak ihtiyaç duyduğumuz tüm destek ve hizmeti uzun yıllardır bize sağlayan GlassHouse ile gelişen yeni ihtiyaçlar doğrultusunda, sistemimizi bu alanın en yeni teknolojisi olan Tekilleştirme Teknolojisi’ne taşıdık.

Hayata geçirdiğimiz bu projeyle artık 200 kadar sanal sunucumuzun yedeğini en hızlı ve efektif şekilde disklere alabiliyoruz. Herhangi bir sorun veya sıkıntı durumunda sanal sunucular eski hallerine döndürülebilecek bir yapıya kavuşturuldu. Disk teknolojisine alınan yedeklerle veriler için çok daha güvenli bir yedekleme ortamı sağlanırken; operasyonel verimlilik arttırıldı ve kontrolü de sağlandı. Tüm bunların ötesinde yedekleme ortamımız merkezi ve güvenilir bir yapıya kavuşturuldu.”

Dokümanı İndir