Loading
HOME
L’ORÉAL TÜRKİYE, YEDEKLEME ALTYAPISINI GLASSHOUSE TÜRKİYE’NİN DESTEĞİYLE GÜVENCE ALTINA ALDI...   2015-03-24

Uzun yıllardır Türkiye’de faaliyet gösteren lider kozmetik firmalarından L’Oréal, alanındaki liderliğini teknolojiye yaptığı yatırımlarla pekiştiriyor. AR-GE ve ürün geliştirmeye ek olarak, satış ile müşteri memnuniyeti süreçlerinde de son teknolojiyi etkin bir şekilde kullanan L’Oréal; Türkiye operasyonunda BT yedekleme çalışmalarını GlassHouse Türkiye ekibinin danışmanlığında EMC’nin Networker ve DataDomain çözümleriyle hayata geçirdi.

Yedekleme sürelerinin artması sebebiyle yaşanan sıkıntıları gidermek ve teyp operasyonlarını ortadan kaldırmak amacıyla yeni nesil tekilleştirme teknolojilerine geçiş projesini GlassHouse Türkiye desteğiyle gerçekleştiren L’Oréal Türkiye profesyonel bir ekibin yönetimiyle güncel tutulan yedekleme altyapısından fazlasıyla memnun.

Gerçekleştirilen proje ile yedekleme operasyonlarını hızlandıran disk temelli bir çözüme kavuşan L’Oréal Türkiye, yedekleme işlemlerinin 2 kat hızlanmasıyla yedekleme sürelerinin yarı yarıya düştüğü ve iş sürekliliğinin arttığı bir çalışma ortamı sağlamış oldu. Güvenilir bir iş ortağıyla uzun yıllar sürecek başarılı bir projeye imza attıklarını belirten L’Oréal Türkiye BT Sistemleri Yöneticisi Abdullah Şen, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Eski teknolojilerin düzensiz ve devamlı risk oluşturan yapısı bizi fazlasıyla olumsuz etkiliyordu. Bu sıkıntılardan tamamen kurtulacağımız bir teknolojiye kavuşmamız GlassHouse Türkiye ekibi sayesinde hiç zor olmadı. Hızlı ve güvenilir bir yedekleme ortamında sakladığımız verilerimize istediğimiz her an kolaylıkla ulaşabiliyor olmanın yanında veri kaybının ortadan kalkması çalışma ortamımızda önemli oranda rahatlama sağlamamıza sebep oldu.”

İhtiyaçları yönünde sundukları çözümler sonrasında oluşturulan altyapıların firmaların iş süreçlerini olumlu etkilediğini ve önemli kazanımlar sağlandığını belirten GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar şirketler için çok mühim bir konu olan tekilleştirmenin ihmal edilmemesi gerektiğini ve yenilikçi çözümlerin her zaman daha iyiye götürdüğünü dile getirdi. Ayrıca Pekar L’Oréal Türkiye ile çalışmış olmaktan duydukları memnuniyeti de sözlerine ekledi.

Dokümanı İndir