Loading
HOME
PİLATES FNB’DE SERTİFİKALI PİLATES EĞİTMENLİĞİ PROGRAMI BAŞLIYOR!   2016-04-06

Kişiye özel egzersiz programları geliştiren Pilates FNB; kişilerin pilates aşkını eğitim programlarıyla bir üst seviye olan eğitmenliğe taşımaya yardım ediyor.

Pilates FNB, Ağustos ayında pilates eğitmeni olmak isteyenlere kapsamlı bir pilates eğitimi vermeye başlıyor. Eğitim, 4 aylık teori ve 2 aylık uygulamalı staj olmak üzere toplam 6 aylık bir süreye yayılıyor. Pilates FNB klasik pilates prensipleri ve amaçlarına uygun eğitim veriyor.

Eğitimin kalitesini korumak ve her katılımcıya birebir zaman ayırabilmek adına programa en fazla 6 kişi kabul ediliyor. Programda yer alan sözlü, yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olanlar, Pilates FNB’nin 200 saatlik staj süresini de tamamladıktan sonra eğitmen olmaya hak kazanıyor. 248 saate (200 saat staj + 48 saat eğitim) yayılan bu kapsamlı programda öncelikli amaç: "Öğrenmek istediğini öğretmelisin!"

Yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olup uzmanlık projesini sunan ve staj süresini de başarıyla tamamlayan öğrencilere eğitimin sonunda ‘Pilates FNB Sertifikalı Kapsamlı Pilates Eğitmenlik Sertifikası' veriliyor.

Pilates FNB, eğitimlerinde, katılımcılarına farklı alanlarda misafir hocalar ile çalışma ve bilgilerini genişletme fırsatı da sunuyor. Pilates FNB, pilates eğitmenliği programının sonunda, sertifikasını alan eğitmenlere;  ders verebilecekleri,  öğrencilere ulaşabilecekleri ve Kontroloji (Pilates metodu) ile ilgili kendilerini besleyebilecekleri muazzam bir ortam hazırlıyor.

Pilatesi sadece formda kalma yöntemi olarak görmeyip, kas-iskelet sistemi rehabilitasyonu olarak kabul eden, hamilelerden engellilere geniş bir yelpazede pilates uygulamaları geliştirmiş İngiliz Pilates Gurusu Alan Herdman’ın ekolünü benimseyen Fatma Nur Bilgin, Pilates FNB’de yoğun şehir hayatından kendinize ayırmak istediğiniz ama ayıramadığınız o zamanı yaşamanızı sağlıyor.

Dokümanı İndir