Loading
HOME
YAPI KREDİ EMEKLİLİK, GLASSHOUSE TÜRKİYE İLE YEDEKLEME SİSTEMİNİ TEK MERKEZDEN YÖNETİLEBİLİR BİR YAPIYA KAVUŞTURDU   2013-08-05

Yapı Kredi Emeklilik (YKE), 2 yıl önce GlassHouse Türkiye ile ‘tekilleştirme teknolojisine’ taşıdığı yedekleme sistemini, değişen ihtiyaçlar kapsamında yeniden yapılandırdı. YKE artık, ülke geneline yayılan sistemlerini tek merkezden yönetip yedeklerken; yedeklerin senkronizasyonunu da en hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştirebiliyor…

Sigorta ve bireysel emeklilik sektörünün güçlü şirketlerinden olan ve Türkiye’nin her yerine yayılmış şubeleriyle hizmet sunan Yapı Kredi Emeklilik (YKE); hayata geçirdiği BT  projeleriyle iş sürekliliğine yatırım yapmaya devam ediyor. YKE GlassHouse Türkiye ekibi klavuzluğunda tekilleştirme teknolojisine taşıdığı yedekleme ortamını, bu kez de veri kaybı riskini ortadan kaldıran ve tek merkezden kolay yönetilebilen bir yapıya kavuşturdu.

YKE Bilgi Sistemleri Uzmanı Cüneyt Yavuz,  yaygın şube ağı nedeniyle birden çok sistemi yönetmenin zaman aldığını, bir yandan yedeklerin düzgün alınıp alınmadığını anlamak için yapılan kontrol işlemlerini de eklediklerinde ciddi bir iş yükünden bahsettiklerini belirterek başlıyor sözlerine:

“Yurt geneline yayılmış bölge ofislerindeki sistemlerimizin tek merkezden yedeklenebilmesini ve yedeklerin  diğer bölge müdürlüklerimize/şubelerimize otomatik senkronizasyonunu sağlayabilmek bu proje için belirlediğimiz en temel hedefimizdi. Bu hedef doğrultusunda aradığımız çözümde; tüm yedekleme ihtiyaçlarımızı karşılayacak tek bir ürün, tek  bir yönetim arayüzü, düşük bölge hatlarında çalışabilme özelliği, sanal makinalarının imaj yedeklenmesinde yüksek başarı ve uzak bölgeye replikasyon yeteneklerinin olması özelliklerini aradık.”

Cüneyt Yavuz, GlassHouse Türkiye’nin kendilerine önerdiği çözümün isabetliliği ve sağladığı üst düzey teknik destek hizmetiyle projeyi başarılı bir şekilde tamamladıklarını vurguladı ve projenin kendilerine sağladığı temel avantajları şu şekilde özetledi:

“2 sene önce sistemimizi, tekilleştirme teknolojisine GlassHouse Türkiye ekibiyle taşımış ve çok başarılı sonuçlar almıştık. Sağlanan danışmanlık  ve destek süreçlerindeki yüksek hizmet kalitesi nedeniyle bu projede de yine aynı ekiple çalıştık. Hayata geçirilen projeyle yedekleme sistemi merkezileştirilirken,  verilerin daha güvenli bir şekilde saklanması da sağlandı. Yedekleme ve geri dönüş süreleri önemli oranda kısaldı, aynı zamanda operasyonel verimlilik ve kontrolde de artışlar elde ettik. GlassHouse ekibinin tüm sorunlara  hızlı şekilde en iyi çözümü sunması ve verdiği  destek bize  kendimizi güvende hissettiriyor. ”