Loading
HOME
YEDEKLEME ALTYAPISINI GLASSHOUSE TÜRKİYE DANIŞMANLIĞINDA YENİLEYEN OMSAN LOJİSTİK ARTIK E-MAİL ARŞİVLERİNİ YEDEKLEMİYOR…   2014-07-21

GlassHouse Türkiye danışmanlığında EMC Datadomain çözümüyle disk temelli, tekilleştirme özelliği olan, raid korumalı ve aynı zamanda e-mailleri değişmezlik garantisiyle saklayabilecek bir yedekleme ortamına  geçerek yeni nesil veri koruma dünyasına adım atan OMSAN Lojistik 70-80 saat süren e-mail arşiv yedekleme işlemine son verdi.

Mevcut ortamda e-mail yedeklerini teybe alan OMSAN Lojistik bu işlem için gereksiz  zaman kaybediyor ve teyp ortamının güven vermeyen yapısı tedirginlik yaratıyordu. Yenilenen yedekleme altyapısıyla günlerce süren e-mail arşiv yedekleme  işlemini tamamen ortadan kaldırdıklarını belirten OMSAN Lojistik Bilişim Teknolojileri Müdürü Recep Ulu, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Verileri güvenli bir ortamda saklayabilecek ve DR’a otomatik replike edecek, uygun maliyetli, kolay yönetilebilir bir çözüm arayışı içerisindeydik. Tercih edeceğimiz çözümün mevcut yedekleme yazılımımız ile sorunsuz çalışması ve uzman bir ekip tarafından projelendirilmesi bizim için çok önemliydi. EMC’nin de tavsiyesi doğrultusunda yedekleme altyapımızı GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilemeye karar verdik.”

Yeniden yapılandırılan yedekleme altyapısıyla hem arşivleme ortamının getirdiği sorunlardan hem de 70-80 saati bulan yedekleme sürelerinin yoğunluğundan kurtulduklarını belirten Ulu, güvenilir ve sorun çıkarmayan bir çözüme ulaşmaktan ve kaliteli hizmet almaktan çok memnun olduklarını belirtti.

GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar da OMSAN Lojistik’e yararlı bir proje gerçekleştirmekten memnun olduklarını ve sektöre ivme kazandıracak yeni projeler gerçekleştirmeye aynı hızla devam edeceklerini  belirtti.