GLASSHOUSE 2.0 DİJİTAL DÖNÜŞÜM ETKİNLİĞİNDE YENİ TRENDLER KONUŞULDU   2018-04-04

Mediterra Capital bünyesinde güçlenen yönetim ekibiyle müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olarak çalışmalarını sürdüren GlassHouse, gündemdeki endüstri 4.0 konusunu kendi çerçevelerinden değerlendirdikleri toplantıda müşterilerine dijital dönüşümün olmazsa olmaz trendlerini anlattı.

Türkiye ve EMEA bölgesinin önde gelen kurum ve kuruluşlarına ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan GlassHouse veri yedekleme, arşivleme, depolama süreçlerinin yönetiminin yanı sıra bütünleşik altyapı, yazılım tabanlı veri merkezi teknolojileri ve yönetilen servisler alanlarında da çözüm ve hizmetler sunarak bu yıl %40 büyümeyi ve pazardaki liderlik konumunu sürdürmeyi hedefliyor. Yeniden yapılanma sonrasında müşterileriyle ilk kez biraraya gelen GlassHouse ekibi ‘GlassHouse 2.0’ dönüşümünü ve sundukları hizmetlerin yaşanan dijitalleşme sürecine etkisini katılımcılara aktardı.

“Yeni Nesil İş Sürekliliği” ve “Yeni Nesil BT Altyapıları” konularına değinilen toplantıda “Yeni Nesil BT Altyapıları Demoları” ile katılımcıların dijitalleşme sürecinde yaşanacak gelişmeleri deneyimleme imkanı bulduğu toplantı Trap & Skeet Poligon etkinliğiyle son buldu. Yoğun bir toplantı programını keyifli bir atış etkinliğiyle tamamlayarak iş yorgunluklarını  üzerlerinden atmanın keyfini yaşadıklarını ve katılımcıların bundan duyduğu memnuniyetin kendilerini de mutlu ettiğini belirten GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık dijital dönüşüm süreçlerinde bulundukları konumu şöyle anlattı:

“Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hem özel işletmeler hem de kamu kuruluşları dijital bir dönüşümün  içinde. Dijitalleşme süreçlerinin hızlı ilerleyebilmesi yüzde yüz sanallaştırma ve yazılım tabanlı alt yapılara bağlı, bu doğrultuda da verilerin yedeklenmesi ve iş sürekliliği daha da önem kazanıyor. Biz de bu dönüşüme kayıtsız kalmayarak müşterilerimizin endüstri 4.0 süreçlerine uygun ürün ve çözümler sunmak adına hizmet alanlarımızı genişletiyoruz. Bu stratejiyi tamamlamak ve değişen müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için yeni dönemde ‘Yönetilen Hizmetler’ sunmak ve bu amaca yönelik iş birliktelikleri kurmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Yedekleme ve iş sürekliliği alanlarındaki deneyimimizi, sunmaya başlayacağımız yeni servislerde de kullanarak müşterilerimizin tercih ettiği sistem entegratörü hedefine ulaşmak en büyük hedefimiz.”

Dokümanı İndir


Paylaş