GLASSHOUSE, GÜÇLÜ VE ENTEGRE HİPER BÜTÜNLEŞİK ALTYAPI ÜRÜN AİLESİ VXRAIL’İ TANITTI   2018-05-17

Türkiye ve EMEA bölgesinin önde gelen kurum ve kuruluşlarına veri koruma ve yedekleme ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan GlassHouse, BT altyapılarındaki yeni trendlerin ve GlassHouse 2.0’ın bu trendlerdeki yerinin konuşulduğu ‘VxRail ve Veri Koruma Çözüm Günü’nde müşterileriyle bir araya geldi.

Şirketlerin ve kurumların dijital dönüşüm süreçlerine, sunduğu hizmet, bilgi ve birikimiyle katkıda bulunan GlassHouse, yenilenen yapısıyla ve düzenlediği etkinliklerle müşterilerinin doğru çözümleri seçmesine yardımcı oluyor.

Dell EMC’nin zengin veri hizmetleri ve donanım seçenekleriyle VMWare’in birbirinden farklı destek ürünlerini geliştirdiği veri depolama çözümünü bir araya getiren VxRail ürün ailesinin anahtar teslim kurulum, basit yönetim ve kolayca ölçeklenebilme gibi sunduğu avantajların anlatıldığı ‘VxRail ve Veri Koruma Çözüm Günü’nde açılış konuşmasını GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık yaptı. Bağrıaçık, Türkiye’de önde gelen farklı sektörlerden pek çok firmaya yedekleme ortamlarının desteklenmesi konusunda hizmet veren, 14 yıllık deneyime sahip, alanında lider bir firma olduklarının altını çizerek yeni dönem hedeflerini ve GlassHouse 2.0 vizyonunu katılımcılarla paylaştı. Kurumsallaşma ve insan kaynağına yaptıkları yatırımlarla yeni iş birimleri kurarak edindikleri yeni yetkinlikler doğrultusunda hedeflerini büyüterek hız kesmeden çalışmalarını sürdürdüklerini de belirten Bağrıaçık sözlerine şöyle devam etti:

“Değişen ve gelişen teknolojiler çalışma alanlarımızda iş birliklerini, sağladığımız çözümlerin daha kapsamlı ve yenilikçi bir hal almasını gerekli kılıyor. Geleneksel altyapılar ve süreçler sürdürülebilir olma özelliğini kaybettikçe bu alanda yeni teknolojilerin ortaya çıkması da kaçınılmazdı. Değişen gereksinimler karşısında hızlı hareket edebilmenin tek yolu günceli takip edebilmek ve yeniliğe açık olmak. Bu kapsamda sunduğumuz hizmetler arasına eklediğimiz hiper bütünleşik altyapılar konusunda VxRail ürün ailesiyle sağlayacağımız kolaylıkları müşterilerimize aktarmak istedik.” Bağrıaçık hiper bütünleşik altyapıları sayesinde firmaların BT operasyonlarını kolaylaştırarak alandan, enerjiden ve sistem yönetimi eforundan tasarruf sağladığını; müşteri ihtiyaçlarına göre şekillenmiş bir ürün portföyü olan VxRail ürün ailesinin en kolay, en güçlü, en entegre bütünleşik altyapı ürünü olarak dikkat çektiğini belirterek sözlerini tamamladı.

Dell EMC Türkiye Kıdemli Bütünleşik Sistemler Mimarı Berat Ulualan’ın yazılım tabanlı veri merkezi ve Dell EMC hiper bütünleşik altyapı çözümlerini anlattığı sunumunda canlı sistemler üzerinde bir demo çalışması da gerçekleştirildi. Etkinliğin ikinci kısmında Dell EMC Türkiye Veri Yedekleme ve Veri Güvenliği Ülke Yöneticisi Şevket Kaan Ağaoğlu ise Dell EMC veri güvenliği ürün ailesini ve Dell EMC’nin bu alandaki vizyonunu katılımcılarla paylaştı. Ağaoğlu, GlassHouse ile uzun yıllardır sürdürdükleri iş birliğinin önemini vurgulayarak müşteriler için birlikteliğin ciddi bir kazanım sağladığının altını çizdi.

Katılımcıların ilgiyle takip ettiği sunumlar sonrasında düzenlenen hareketli ve keyifli poligon etkinliğiyle gün tamamlandı.

Dokümanı İndir


Paylaş