GLASSHOUSE TÜRKİYE’NİN EMC FORUM 2012 KONUŞMACISI DR. MURAT BİLGİLİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI   2012-11-08

‘Bulut ve Büyük Veri’ konularının "İşinizi+BT'yi+Kendinizi Dönüştürün" temasıyla ele alındığıEMC FORUM 2012’de, GlassHouse Türkiye’nin davetlisi olarak etkinliğe katılan Dr. Murat Bilgili, yaptığı konuşmayla Forum’a farklı bir soluk getirdi…

Dr. Murat Bilgili, “Şaşırtan Patoloji” başlıklı konuşmasında bilişim dünyası ve GlassHouse Türkiye’yi farklı bir gözle değerlendirirken; bilişim alanında ortaya çıkan yabancılaşmanın satış ve servis alanlarına etkilerine de değindi.

Çalışma hayatında takdir beklentisi, motivasyon ve verimlilik ilişkisinin çalışanlar üzerindeki etkilerini değerlendirerek, takım olabilmenin alçakgönüllülük ve farkındalık yaratmakla mümkün olabileceğinin altını çizen Dr.Murat Bilgili, dinleyicilere iş hayatı ve ilişkilerle ilgili önemli bilgiler de  verdi.

GlassHouse Türkiye Genel Müdürü Emre Pekar ise; böyle bir sunuma ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, Forum süresince standlarında katılımcılara Veri Yedekleme ve Tekilleştirme konularındaki çözüm ve hizmetleriyle ilgili bilgi aktarımında bulunduklarını belirtti.

IDC raporlarında, sadece son 3 yılda yaratılan ve depolanan dijital veri miktarının yüzde 3 bin arttığını belirten Emre Pekar, “Her geçen gün inanılmaz bir hızla büyüme gösteren veriler tüm kullanıcıların en değerli varlıklarıdır. Bu varlıkların en güvenli şekilde depolanıp korunmasında “Tekilleştirme Teknolojisi”ni tercih eden kurumlar yedekleme alanlarından geri dönüşleri hem garantili hem de iş ihtiyaçlarını karşılayabilecek hızda gerçekleştiriyor. Bu teknoloji sayesinde yedekleme alanında duyulan ihtiyaçların neredeyse tamamı, kaynakların sadece % 10’u ile karşılanabilecek durumda. Birbirini tekrar eden veri bloklarının sadece bir kere depolanmasını sağlayan bu teknolojiyle, aynı fiziksel kaynaklar kullanılarak daha fazla veri saklanabiliyor. Bu da maliyet, zaman ve verimlilik anlamında çok önemli avantajlar sağlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.Paylaş