İSTEK OKULLARI’NIN 500 CİHAZLIK PROJEKSİYON PARKININ BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI ERPA’YA EMANET   2012-10-08

Deneyimli ve sertifikalı ekibiyle hem kurumlara hem de son kullanıcılara marka bağımsız teknik servis hizmeti sunan ERPA; İSTEK Okulları’nın 500 cihazdan oluşan projeksiyon parkının bakım-onarım çalışmalarıyla BT ekibinin verimliliğini artırırken; ekibin zaman ve maliyetlerden tasarruf etmesine de yardımcı oldu…

1985 yılında kurulan İSTEK Vakfı çatısı altındaki İSTEK Okulları, kurumlarındaki eğitim kalitesi ve hızını, son teknoloji ürünlerle destekleyerek artırırken; kullanılan dizüstü bilgisayarlar ve 500 adetlik projeksiyon cihazı parkının tüm bakım, onarım ve yedek parça teminiyle ilgili hizmetleri de ERPA’dan alıyor.

İSTEK Okulları Bilgi İşlem Sorumlusu Tugay Bülbün, okullarında kullanılan notebook cihazlarındaki arızalar, yedek parça temini ve bunlara ek olarak 500 adetlik projeksiyon parkındaki cihazların ampul ömürlerinin bitmesiyle ilgili bazı sıkıntılar yaşadıklarını belirtiyor. Özellikle projeksiyon parkındaki sorunların çözümünün çok fazla zaman aldığını vurgulayan Turgay Bülbün; BT ekibi olarak diğer sorunlara odaklanmakta zorluk çektiklerini ve bunun da verimliliklerini düşürdüğünü ifade ediyor.

“Verimliliğimizi düşüren bu sıkıntıların giderilmesi konusunda bize destek verecek iş ortağı olarak ERPA’yı belirledik. ERPA elektronik alanındaki tecrübesi, taleplerimize verdiği hızlı geri dönüş ve sunduğu uygun maliyetli çözüm ve hizmetleriyle bakım-onarım süreçlerini en hızlı şekilde sonuçlandırıyor.

Artık projeksiyon parkımızdaki sorunlarının çözümüne harcadığımız zamanı; başka sorunların çözümünde kullanabiliyoruz. Buna ek olarak; cihazların taşıması sırasında oluşan kargo maliyeti de ortadan kalkmış durumda. Cihazların kargo masrafları yıl içerisinde en az 3 projeksiyonun tamir masrafına eşit oluyor ve kargo ödemesi yapılmayan her teslimat başka sorunların çözümü için bir maddi kaynak oluşturuyor. Kısaca söylemek gerekirse; ERPA’nın bize bu konularda verdiği teknik servis desteğiyle sadece ekibimizin verimliliğini artırmakla kalmadık; aynı zamanda zaman ve maliyetler konusunda da önemli avantajlar sağlamış olduk.”Paylaş