KOTON, YEDEKLEME ALTYAPISINI GLASSHOUSE TÜRKİYE DANIŞMANLIĞINDA YENİLEMEYİ TERCİH ETTİ…   2014-04-29

Hazır giyim sektörünün popüler markalarından Koton, yedekleme altyapısını daha güvenli ve kolay yönetilebilir bir yapıya dönüştürmek için GlassHouse Türkiye’yi tercih etti. Verilerini daha hızlı ulaşılabilir bir ortamda saklamanın rahatlığıyla çalışmalarını sürdüren Koton BT ekibi artık verilerinin yedekten dönüp dönemeyeceği endişesini yaşamıyor.

Var olan yedekleme ortamında yaşanan sorunlar nedeniyle güvenli ve hızlı çalışan, kolay yönetilebilir bir sistem ile altyapılarını yenilemeyi arzu eden Koton BT Ekibi ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli hizmet alacaklarına inandıkları GlassHouse Türkiye ekibi danışmanlığında EMC’nin Networker veDataDomain çözümünü kullanarak tekilleştirme teknolojisine geçiş yapmaya karar verdiler.

Yedekleme konusunda uzman bir ekiple çalışmanın avantajlarını kısa sürede  fark ettiklerini dile getiren Koton IT Yöneticisi Sefer Taşkıran, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Kullandığımız yedekleme yazılımının performansından memnun değildik ve değerli verilerimizin güvenli bir ortamda koruma altına alınmasının, kolay ulaşılabilir olmasının kurumumuza yaratacağı katma değerin bilincindeydik. Bu nedenle güvenebileceğimiz bir ekiple çalışmak öncelikli tercihimizdi ve yedekleme sistemimizi alanının uzmanı olan GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilemeye karar vermemiz zor olmadı. GlassHouse Türkiye ekibinin önerisiyle kullanmaya başladığımız EMC’nin Networker ve DataDomain çözümleriyle tamamen güvenli ve kesintisiz iş sürekliliği sağlayan bir yedekleme ortamına kavuştuk.”

GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilenen yedekleme altyapısıyla yedeklerini daha güvenli ve kolay ulaşılabilir bir ortamda sakladıklarını ve zaman kaybı yaşamadan çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürdüklerini sözlerine ekleyen Taşkıran aldıkları desteğin kalitesinden de fazlasıyla memnun olduklarını belirtti.

GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar da gerçekleştirdikleri projelerle ilgili  olumlu dönüşler aldıklarını, bu izlenimlerin kendilerini motive ettiğini ve çalışmalarına azimle devam etmelerini sağladığını belirtti. Koton ile gerçekleştirdikleri projenin başarılı ve olumlu kazanımlarından çok memnun olduklarını da belirten Pekar benzer çalışmalarının hızla devam ettiğini söyledi.Paylaş