MAVİ BİSİKLET ‘BAĞIMSIZ TÜRKİYE SİNEMASI İZMİR BULUŞMALARI’NDA…   2017-01-25

Evrensel konusuyla tüm dünyada beğeni toplayan Mavi Bisiklet, Konak Belediyesi’nin desteği ile Hezarfen Film Galeri tarafından üçüncü kez düzenlenen ‘Bağımsız Türkiye Sineması İzmir Buluşmaları’nda söyleşili olarak gösterilecek.

Mavi Bisiklet, etkinlik kapsamında 1 Şubat Çarşamba akşamı Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde saat 19:00’da izleyicisiyle buluşacak. Filmin gösterimi sonrasında gerçekleştirilecek söyleşide yönetmen Ümit Köreken ve yapımcı Nursen Çetin Köreken seyircilerin sorularını yanıtlayacak.

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde aldığı ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödülleriyle dikkat çeken Mavi Bisiklet, 27. Cinekid Film Festivali Co-Production Market ‘En İyi Proje Ödülü’ ve 4. Kırmızı Lale Film Festivali ‘Eleştirmenler Ödülü’nün de sahibi oldu. Ayrıca Mavi Bisiklet 19. Olympia Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali’nden ‘En İyi Genç Erkek Oyuncu Ödülü’ ve ‘Yunanistan Film Kulüpleri Birliği Özel Ödülü’nü kazandı.

Türkiye’de çocuk bakış açısını yansıtan filmlerin eksikliğine dikkat çekerek çocukların ve yetişkinlerin birlikte izleyebileceği bir film yapma hayaliyle yola çıkan yönetmen Ümit Köreken ve yapımcı Nursen Çetin Köreken’in ilk uzun metrajlı filmi Mavi Bisiklet, 13 yaşındaki bir çocuğun gözünden haksızlık ve adaletsizliğe farklı bir bakış sunuyor.

Dokümanı İndir


Paylaş