MEDNAUTİLUS TÜRKİYE, YEDEKLEME ALTYAPISINI GLASSHOUSE TÜRKİYE DANIŞMANLIĞINDA GÜÇLENDİRDİ…   2014-06-11

Telekom sektörünün en güvenilir şirketlerinden biri olan MedNautilus Türkiye, yedekleme altyapısını GlassHouse Türkiye danışmanlık desteğiyle EMC’nin Networker ve DataDomain çözümleriyle oluşturdu.

Güçlü ve güvenilir bir altyapıyla müşterilerine ulaşmayı ve kaliteli hizmet sunmayı hedefleyenMedNautilus Türkiye BT Ekibi, IaaS altyapısı kurulurken belirlenen teknik mimari ve standartlara uygun yedekleme altyapısı ihtiyacını Glasshouse Türkiye’nin uzmanlığında devreye almaya karar verdi.

Yedekleme altyapısını global standartlara uygun olarak tasarlanmış çözümlerle oluşturmak istediklerini belirten MedNautilus Türkiye BT yetkilileri süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Global standartlara uygunluğunun yanında sınıfının en iyisi teknoloji lideri üretici ürünleri ile tasarlanmış yedekleme altyapımızı veri merkezimizde kurararak devreye almamız gerekiyordu. Güçlü yerel destek alabileceğimiz profesyonel bir ekip ile çalışmak önemli kriterlerimizdendi. Bunun sonucu olarak EMC çözümleri konusunda uzman olan GlassHouse Türkiye danışmanlığında yedekleme altyapımızı kurmaya karar verdik.  Projeyi başarıyla gerçekleştirdik. Dilediğimiz zaman destek alabildiğimiz bir ekiple çalışmanın rahatlığıyla müşterilerimize kaliteli hizmetler sunuyoruz.”

GlassHouse Türkiye danışmanlığında güçlü ve güvenilir bir yedekleme altyapısına sahip olduklarını ve etkili bir hizmet aldıklarını önemle vurgulayan MedNautilus Türkiye BT yetkilileri kaliteli bir yedekleme altyapısının işlerini fazlasıyla kolaylaştırdığını ve kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

MedNautilus Türkiye ile başarılı bir sonuca ulaşmaktan memnun olduklarını belirten GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar,çok daha az veri depolama alanı kullanarak, çok daha hızlı yedekleme ve geri dönüş sağlayabilen  tekilleştirme teknolojisinin şirketler için önemine değindi ve bu alanda çalışmalarına hızla devam ettiklerini sözlerine ekledi.Paylaş