MORHİPO, YEDEKLEME OPERASYONLARININ TAMAMINI GLASSHOUSE TÜRKİYE EKİBİNE EMANET ETTİ...   2015-03-26

“Koşulsuz Müşteri Mutluluğu” anlayışıyla üyelerine güvenli bir alışveriş keyfi yaşatan morhipo.com, sundukları hizmetin kalitesinin en önemli ayağının teknolojik altyapıdan kaynaklandığının bilinciyle yeni nesil teknolojileri de yakından takip ediyor. Bu kapsamda GlassHouse Türkiye danışmanlığında EMC’nin Networker ve DataDomain çözümlerini kullanarak kritik veritabanı uygulamalarını yeniden oluşturdu ve yedekleme operasyonlarını GlassHouse Türkiye ekibine devretti.

Türkiye’de ilk kez yeni sezon ürünleri ve çok avantajlı kampanyaları bir araya getiren, her zevke ve bütçeye uygun zengin ürün çeşitliliği, çok yüksek indirim oranları ve hızlı teslimat ayrıcalıklarıyla alışveriş dünyasında fark yaratan morhipo.com,  özellikle SQL yedeklerini 15 dakikada bir düzenli olarak kaydeden bu yeni sistemden ve operasyonlarının yönetiminden fazlasıyla memnun.

Alanında uzman bir ekibin desteğiyle yedekleme ortamını yenilemek ve en önemlisi yönetimini de bu ekibe teslim etmek isteyerek yola çıktıklarını belirten Morhipo Bilgi Teknolojileri Müdürü Mehmet Altan Çınar, süreçle ilgili şu bilgileri verdi: “Güvenilir bir iş ortağının desteğiyle doğru çalışan bir yedekleme ortamına sahip olmak istiyorduk ve karşımıza GlassHouse Türkiye çıktı. Kendilerinin danışmanlığında kritik veritabanı uygulamalarımızı EMC’nin çözümlerini kullanarak yeniden oluşturduk ve tüm yedekleme operasyonumuzun kontrolünü bu tecrübeli ekibe bıraktık. İşlemlerimizin emin ellerde olmasının yanı sıra günlük olarak raporlanması da bizim  için çok önemli bir destek.” diyerek sözlerini tamamladı.

Farklı sektörlere hizmet verebilmelerinin kendilerini güncel tutarak yenilikçi kimliklerini sağlamlaştırdığını belirten GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar, Morhipo ile gerçekleştirdikleri projenin başarıyla sonuçlanmasından ve çalışmanın kontrollü ve sorunsuz bir şekilde devam ediyor olmasından karşılıklı olarak memnuniyet duyduklarını belirtti.

Dokümanı İndir


Paylaş