OYTEK YAZILIM EKİBİ’NİN GELİŞTİRDİĞİ “TÜKETİCİ FİNANSMANI YAZILIMI” FİNANSMAN HİZMETLERİNDE YENİ BİR DÖNEM BAŞLATIYOR…   2012-12-18

BT sektörünün öncü şirketlerinden OYTEK, otomotiv sektörünün belkemiği olan tüketici finansmanı şirketleri için geliştirdiği “Tüketici Finansmanı Yazılımı” ile fark yaratmaya hazırlanıyor. Özellikle bayi noktasında finansman şirketlerinin, müşterilerine finansman konusunda en iyi ve hızlı hizmeti vermesini sağlayacak bu çözüm, müşteri ihtiyaçları ile olgunlaşmış, modüler bir paket yazılım olarak da dikkat çekiyor...

OYTEK Bilişim Hizmetleri Direktörü Ahmet Ziyal sözlerine; kuruluşlarından bu yana farklı sektörlere yönelik birçok çözüm geliştirdiklerini ve bunlarla şirketlerin verimliğilini artırıp çok önemli ihtiyaçları karşıladıklarını belirterek başlıyor:

“Şirketimiz başarılı ekibimizin geliştirdiği yepyeni bir yazılım ile otomotiv dünyasının en önemli oyuncularından olan tüketici finansmanı sektöründeki kurum ve şirketlere önemli avantajlar sağlıyor. Geliştirdiğimiz Tüketici Finansmanı Yazılımı’ hem bayi noktasında kolay ve hızlı kredi verilmesini sağlarken hem de doğru kararlar alınmasına da yardımcı olacak şekilde tasarlandı. Karar süreci büyük ölçüde otomatize edilerek tüketicinin karar noktasında vakit kaybetmesi de önlenmiş oluyor”

Ahmet Ziyal,özellikleotomotiv için geliştirilen bu yazılımın tüm arka ofis uygulamalarınıda içererek yoğun kredi verilen tüm sektörlere de kolayca uygulanabileceğini belirtiyor ve yazılımın bayilerle ve 3. partilerle olan entegrasyonlarının kurumlara çok önemli avantajlar sağladığını vurguluyor:

“Bilindiği üzere, tüketici finansmanı sağlayan kurumlarda inceleme süreci kararların alınmasında kritik bir rol oynamaktadır. Kredi sağlanacak olan kişi ya da kurumların geçmiş ve varolan durumlarının incelenmesi aşamasında, yazılımın Nüfus Müdürlüğü, Maliye, Merkez Bankası, Kredi Kayıt Bürosu, Emniyet Müdürlüğü entegrasyonları, süreçlerin çok hızlı bir şekilde işlemesine yardımcı oluyor. Buna ek olarak, Muhasebe ve Distribütör entegrasyonları da yine işleyişi hızlandıran ve verimliliği artıran diğer özellikler olarak göze çarpıyor.”

OYTEK Bilişim Hizmetleri Direktörü Ahmet Ziyal, tüketici beklenti ve taleplerini yakından takip eden kurumların, satınalma sürecinde müşterilerine finansman konusunda en iyi hizmeti vermesinin yanısıra uzatılmış garanti, sigorta hizmetleri gibi ek hizmetlerin de sağlanabilmesi ile  kurumun rakipleri arasından her zaman bir adım önde olmasını sağlayacak özellikleri sunmayı amaçladıklarını belirterek sözlerini tamamlıyor.

OYTEK Tüketici Finansmanı Yazılımı’nın diğer önemli özellikleri:

- Otomatik Karar Süreci

-  Kağıtsız Ortamda Başvuru Onay Süreci

-  Parametrik Yapı

-  Ödeme Planı Simülatörü ve Teklif Yönetimi

-  Evrak Yönetimi

-  Ek Modüller (Hizmetler-Sigorta, Bakım)

-  Kapsamlı Kanuni Takip Modülü

-  Otomatik E-Rehin Modülü

-  Farklı muhasebe paketleriyle entegrasyon sağlanabilmesiPaylaş