OYTEK’İN YENİ GENEL MÜDÜRÜ, ŞİRKETİN DENEYİMLİ YÖNETİCİSİ “AHMET ZİYAL”   2013-04-29

Türk BT sektörünün öncü şirketlerinden OYTEK’in Genel Müdürlüğüne, şirkette Teknolojik Hizmetlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ve sektörün deneyimli isimlerinden olan “Ahmet Ziyal” atandı.

Lisans derecesini Ankara Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümünden, Yüksek Lisans Derecesini ise İstanbul Teknik Üniversitesi Sistem Analizi bölümünden alan Ahmet Ziyal, profesyonel iş hayatına 1982 yılında Sinangil Holding’de Bilgi İşlem Sorumlusu olarak başladı.

Koç Sistem’de, 1984 – 1995 arasında Bilişim Hizmetleri Müdür Yardımcısı olarak çalıştığı dönemde farklı bankalar için Kredi Kartı projeleri, çeşitli Mali/Ticari projeler ve Servis Ofis Hizmetleri gibi birçok farklı projede görev aldı.

1995 yılında Koç Finans’ta Bilgi Teknolojileri Müdürü olarak çalışmaya başlayan Ziyal, 2000 yılına kadar görev yaptığı dönemdeyse Akıllı Kart ve Veri Ambarı Projeleri, Tüketici Finansman Yazılımı’nın geliştirilmesi ile Çağrı Merkezi’nin kuruluşunu gerçekleştirdi.

Ahmet Ziyal, 2000 yılında Oyak Bank’a Bilgi Sistemleri Koordinatörü olarak transfer oldu ve bu görevde 2 yıl kaldı. Bu süre zarfında banka otomasyon yapısının açık sisteme taşınması, bayi noktasında kredi projesi, banka alım süreci ve entegrasyonu gibi çalışmalarda görev aldı.

2002 yılında OYTEK kurucu ekibinde yer alan Ahmet Ziyal, kuruluştan bu yana kesintisiz olarak OYTEK çatısı altında başarılı çalışma ve projelere imzasını atan ekiplerin yönetimini yaptı.

OYTEK Genel Müdürlüğü görevine gelmiş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten  Ahmet Ziyal, yeni göreviyle birlikte yapacakları çalışmalar ve şirketin bundan sonraki hedefleriyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Son bir yıldır şirketimizi; daha aktif ve dinamik bir yapıya dönüştürmek üzere, bir yeniden yapılandırma sürecinden geçirdik. Bundan sonraki dönemde temel hedefimiz, deneyimli ekibimiz ve iş ortaklarımızla birlikte, varolan  ve gelecekteki müşterilerimize gelecek nesil çözümlerle, dinamik, daha zengin ve işlevsel içerikler sunarak; kendilerinin iş süreçlerine katkıda bulunan yeni projeler üretmek ve bunları hayata geçirmek olacak.”

Kuruluşlarından bu yana, sektörde alanının uzmanı ve çok deneyimli bir ekiple bugüne kadar hep farklı bir konumda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ahmet Ziyal, önümüzdeki dönemde özellikleBulut ve Sanallaştırma, Bütünleşik İletişim, Bilgi Güvenliği, Mobil Cihaz Yönetimi gibi alanlarda öne çıkacak çalışmalarla ‘Katma Değerli Çözüm ve Hizmetler’ sunan bir şirket olarak, fark yaratmaya devam edeceklerini belirterek sözlerini tamamladı. Paylaş