SHOW TV YEDEKLEMEDE ALTYAPISINI GLASSHOUSE TÜRKİYE’YE EMANET ETTİ…   2013-09-24

Türk medyasının en önemli kanallarından biri olarak yayın hayatını sürdüren SHOW TV, İş sürekliliğini sağlamak için yedekleme sistemini GlassHouse Türkiye danışmanlığında yeniden yapılandırdı.

GlassHouse Türkiye’den aldığı danışmanlık doğrultusunda yedekleme altyapısını tekilleştirme teknolojisiyle yenileyen Show TV, işlerinin sürekliliği açısından önemli bir yeri olan kritik verilerini güvence altına alarak verilerinin depolama ve yedekleme işlemlerini çok hızlı bir şekilde yapmaya  başladı.

SHOW TV BT Müdürü Özgür Güven, BT ekibi olarak altyapılarının kritik parçası olan yedekleme sistemini yeniden yapılandırırken, büyük bir titizlikle çalıştıklarını vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu projeyi hayata geçirirken hedeflerimiz; tekilleştirmeyle yedekleri disklere alarak, kartuş operasyonunu ilk etapta azaltmak ve farklı bir lokasyonda yedeklerimizi tutmaktı. Projede aradığımız özellikler; Varolan yedekleme ortamını değiştirmeyen, tamamlayıcı, kullandığımız yazılımlarla kolay entegre olabilen; sektörde yaygın olarak kullanılan ve en yüksek tekilleştirme oranına sahip bir çözüm olmasıydı. Yaptığımız değerlendirmede, alanının lideri EMC’nin DataDomain çözümünün tüm beklentilerimizi karşıladığını tespit ettik. Sistem Mühendisimiz Şener Ferelioğlu’nun liderliğinde, GlassHouse Türkiye’nin deneyimli kadrosunun danışmanlığıyla projemizi tamamladık.”

EMC DataDomain çözümüyle artık yedeklerini tekilleştirerek disklere aldıklarını belirten Özgür Güven, GlassHouse Türkiye uzmanlarının sağladığı teknik destek ve danışmanlıkla verilerinin tamamen güvence altında olduğunu da aktararak sözlerini şu şekilde tamamladı:

“GlassHouse danışmanlığında yedekleme alanında en yeni ve güvenilir teknoloji olan tekilleştirmeyi tercih ettiğimiz için içimiz çok rahat ve çok memnunuz. GlassHouse Türkiye ile süren destek anlaşmamız kapsamında çok az sorun yaşıyoruz; bir problemle karşılaşmamız durumundaysa sorunlar hızla çözülüyor. Aldığımız bu destek, ekip olarak kendi günlük işlerimize daha fazla  odaklanmamıza ve verimliliğimizi artırmamıza yardımcı oluyor.”

Show TV ile başarılı bir tekilleştirme projesi gerçekleştirmekten memnuniyet duyduğunu belirten GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar da farklı sektörlerde de çalışmalarına hızla devam ettiklerini aktardı.Paylaş