YEDEKLEME ALTYAPISINI GLASSHOUSE TÜRKİYE DANIŞMANLIĞINDA YENİLEYEN ENERJİSA, KOLAY YÖNETİLEBİLİR BİR SİSTEME KAVUŞTU…   2014-03-04

Elektrik enerjisi sektöründe önemli bir yere sahip olan EnerjiSA, GlassHouse Türkiye danışmanlığında yedekleme altyapısını yeniledi. EnerjiSA ekibi uygun maliyetli, kullanımı kolay, hızlı ve güvenilir yeni yedekleme altyapısıyla çalışmalarını sorunsuz olarak sürdürmenin rahatlığını yaşıyor.

Veri miktarının hızla artması nedeniyle var olan yedekleme araçlarının yetersiz kaldığını tespit edenEnerjiSA BT ekibi sorunlarına çözüm bulmak için yedekleme altyapısını güncellemeye karar verdi. Mevcut sistemde operasyonların çok uzun sürmesi zaman kaybına yol açıyor ve teyp ortamının güven vermeyen yapısı tedirginlik yaratıyordu. EnerjiSA BT Ekibi, GlassHouse Türkiye’nin projelendirdiği  EMC DataDomain çözümünü tercih ederek yeni nesil veri koruma dünyasına adımını attı.

Sektörlerindeki rekabet ortamının hareketlenmesiyle birlikte işlerinin daha fazla dikkat ve titizlikle takibinin gerektiğini belirten EnerjiSA Bilgi Teknolojileri Grup Müdürü Gökalp Öğer, süreçle ilgili şu bilgileri verdi:

“Hızlı yedek alabilecek, verileri güvenli bir ortamda saklayabilecek ve DR’a otomatik replike edecek daha basit bir çözüm arayışı içerisindeydik. Tercih edeceğimiz çözümün güvenilirliği, maliyetinin uygunluğu ve alanının en iyisi olması bizim için önemliydi. Yakın çevremizden aldığımız tavsiyeler doğrultusunda yedekleme altyapımızı bu işin en iyisi olarak bilinen GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilemeye karar verdik.  Şimdi sahip olduğumuz avantajlar da bize en doğru kararı verdiğimizi gösteriyor.”

Proje sonrasında da konusunda uzman bir ekipten hızlı ve etkili bir şekilde destek almaktan memnuniyet duyduklarını belirten Öğer, GlassHouse Türkiye danışmanlığında yeniden yapılandırdıkları yedekleme altyapısıyla yedekleri daha uygun maliyetli ve güvenli bir ortamda saklıyor olmanın rahatlığıyla çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

GlassHouse Türkiye CEO’su Emre Pekar da, EnerjiSA ile çalışmaktan memnun olduklarını belirterek, yedekleme alanında sundukları hizmetler bütününün şirketlerin iş sürekliliğine katkısının önemli olduğuna dikkat çekti.Paylaş