YEDEKLEME SİSTEMİNİ GLASSHOUSE TÜRKİYE İLE GELİŞTİREN GÜRALLAR ARTCRAFT, YEDEKLEMEDEKİ BAŞARI ORANINI %99.9’LARA TAŞIDI...   2012-12-21

Türkiye’nin önemli cam üreticilerinden Gürallar Artcraft; her gün gelişen BT altyapısının yedekleme sistemini GlassHouse Türkiye’yle yeniledi. Gürallar Artcraft, yenilenen sistemiyle yedeklemedeki başarı oranını %99.9’lara kadar çıkardı…

Temelleri 1994 yılında Gürallar Şirketler Grubu altında atılan Gürallar ArtCraft ‘sofra camında isteklerin ve pazar beklentilerininin üzerinde ürünler sunarak’ kısa zamanda Türkiye’nin en önemli cam üreticilerinden biri olurken; yurtdışında da başta Avrupa olmak üzere dünyada toplam 76 ülkeye ihracat yapan bir şirket oldu. 

Her geçen gün gelişen bir BT altyapısına sahip olan Gürallar Artcraft; değişen ve gelişen yedekleme ihtiyaçlarını karşılayarak bunlara uygun bir altyapı oluşturmak için GlassHouse Türkiye  ile yedekleme yenileme projesini hayata geçirdi.

Gürallar ArtcraftSistem Mühendisi Yaşar Özkul, bu projenin temel amacının varolan yedekleme sistemini ihtiyaçlara uygun şekilde geliştirmek olduğunu vurguladı:

“Hızlı veri artışı ve bu artış karşısında kendini  ölçekleyemeyen bir uygulamaya sahiptik. Aynı zamanda varolan teknolojilerin adaptasyonu ve destekle ilgili de problemlerimiz bulunuyordu. Bu durumu değiştirmek, yedeklemede güvenli ve risklerden arındırılmış bir altyapı oluşturmak üzere harekete geçtik.

GlassHouse’un yedekleme alanındaki birikimi, deneyimi ve referansları bizim için çok önemliydi. Önerdiği çözümlerin de ihtiyaçlarımızı tamamen karşılaması, kullanıcı, sunucu ile uygulama bazındaki desteği bu projede kendileriyle çalışmamızı sağlayan kriterler oldu.”

Yaşar Özkul bu projeyle birlikte sağlanan önemli avantajlarıysa şu şekilde özetledi:

“Bizimki gibi her geçen gün gelişen bir  BT yapısında yedekleme sistemini en doğru ve ihtiyaçlara uygun şekilde geliştirmek büyük bir öneme sahip. GlassHouse Türkiye danışmanlığında yenilediğimiz yedekleme altyapımızla, merkezi olarak düzenli yedek almada yaşanan tüm problemleri ortadan kaldırdık.  Yedeklemedeki başarı oranımız,  yüzde 99.9 gibi çok yüksek bir seviyeye ulaştı. Geri dönüş süreleri inanılmaz  seviyede kısalırken; güncel teknoloji adaptasyon süreleri de büyük bir hız kazandı.” Paylaş